top of page

7 Izcilās OSHO mācības


Foto: osholosangeles.com

1. Cilvēks visu uztver tik nopietni, ka tas viņam kļūst par apgrūtinājumu. Iemācieties vairāk smieties. Manuprāt, smiekli ir tikpat svēti, cik lūgšana.

2. Visi mēs esam unikāli. Nevienam nav tiesību norādīt, kas ir pareizi un kas – nepareizi. Dzīve ir eksperiments, kura gaitā mēs nosakām šos mainīgos jēdzienus ik dienas. Iespējams, jūs izdarīsit kaut ko nepareizu, taču, pateicoties tam, jūs gūsit milzu labumu.

3. Censties būt neparastam ir parasta vēlēšanās. Taču atbrīvoties un būt parastam – tas patiešām ir neparasti.

4. Iesākumam sadzirdiet paši sevi. Iemācieties justies labi savā sabiedrībā. Kļūstiet tik laimīgs, ka jūs vairs neuztrauksities par to, vai kāds pie jums atnāks, vai ne. Jūs jau esat pilnīgi. Jūs negaidāt, vai kāds pieklauvēs pie jūsu durvīm. Jūs jau esat mājās. Ja kāds atnāks – lieliski. Neatnāks – arī labi. Tikai ar tādu attieksmi drīkst uzsākt attiecības.

5. Ja tu esi bagāts, nedomā par to. Ja esi nabags, neuztver savu nabadzību nopietni. Ja tu spēj dzīvot mierā, atceroties to, ka pasaule ir tikai teātris, tu būsi brīvs, ciešanas tevi neskars. Ciešanas rodas no nopietnas attieksmes pret dzīvi. Sāc attiekties pret dzīvi kā pret spēli, priecājies par to.

6. Drosme ir kustība nezināmā virzienā, neskatoties uz visām bailēm. Drosme ir baiļu neesamība. Bezbailība ienāk tur, kur jūs kļūstat arvien drosmīgāki. Taču sākumā atšķirība starp gļēvuli un drosminieku nemaz nav tik liela. Vienīgā starpība ir tajā, ka gļēvulis klausās savās bailēs un tām seko, taču drosminieks tās noliek malā un iet tālāk.

7. Jūs maināties katru mirkli. Jūs esat kā upe. Šodien tā tek vienā virzienā un laikapstākļos. Rīt – citos. Es ne reizi neesmu redzējis vienu un to pašu seju divreiz. Viss mainās. Nekas nestāv uz vietas. Lai to redzētu, vajag vērīgas acis. Pretējā gadījumā viss pārklājas putekļiem un noveco – liekas, ka viss jau bijis.

Avots: fitbrain.ru


bottom of page