top of page

5 Padomi plānojot pavasara dārza ballīti!


Svarīgākais rīkojot dārza ballīti, vai citus svētkus ir plānošana, lai viss izdotos visam ir jābūt izplānotam un pārdomātam!

Vēl svarīga lieta svētkos ir pēcgarša. Tā ir svarīga ne tikai ēdienos, bet arī niansēs, kurām jāpievērš liela uzmanība plānojot ballīti, lai pasākuma viesi atcerētos šo notikumu ar patīkamu sajūsmu.


1. Saprotiet kādi šie dārza svētki būs. Vai tā būs draugu sanākšana bez īpaša iemesla, bet varbūt tie ir dzimšanas dienas svinību svētki, vai kāds cits burvīgs notikums, kuru vēlētos atzīmēt brīvā dabā, gada pirmajās siltajās dienās.


2. Padomājiet par pasākuma vizuālo noformējumu. Pievēršot uzmanību pasākuma vizuālajam noformējumam, Jūs būsiet tikai ieguvējs - pasākuma viesi jutīsies īpaši gaidīti un pacilāti. Izvēloties konkrētu pasākuma tēmu, Jums būs vieglāk saprast kā dekorēt savu pasākuma norises vietu, kā arī varat viesiem droši lūgt ievērot pasākuma tēmu, ierodoties atbilstošā apģērbā – Pirātu balle, Ballīte Getsbija stilā, Ballīte 70 gadu stilā vai kā savādāk. Ballītes ar pārģērbšanos vienmēr ir jautras un neaizmirstamas. Svarīgi būtu arī saprast vai pasākums būs dienas (piemēram, pusdienas dārzā) vai arī tas turpināsies satumstot. Ballītēm, kas plānotas arī dienas tumšajā laikā, jāpadomā par apgaismo jumu - vai tas būs kāds prožektors, jeb romantiskas gaismu virtenes, kas izgaismos nepieciešamās dārza ballītes lokācijas vietas, vai varbūt sveces. Ņemot vērā Latvijas neprognozējamos laika apstākļus, svarīgs, protams, ir plāns B lietus gadījumā, vai pasākums notiks teltī, vai arī plānojat lietus gadījumā pārcelties uz iekštelpām. Svarīgi ir arī apsilde. Ņemot vērā, ka Latvijas pavasaros dienas sasilt pat ļoti patīkamas, naktis un vakari var būt ļoti auksti, tāpēc vajag padomāt par kādiem sildītājiem vai plediem,kurus nodrošināt viesiem, kad sāks palikt vēsāks.


3. Sastādiet viesu sarakstu. Ņemiet vērā to vai šie viesi ir savā starpā pazīstami. Starp savstarpēji pazīstamiem cilvēkiem atrasties ir vieglāk, taču ballītes ar draugiem no dažādām dzīves situācijām vienmēr ir interesantākas – jaunas iepazīšanās vienmēr paplašina redzesloku. Noteikti padomājiet par to, lai viesi justos ērti jūsu pasākumā, lai visiem būtu kur sēdēt, lai viegli varētu piekļūt pie galda (ja tas ir bufetes tipa galds). Saplānojiet darbus tā, lai viesiem ierodoties Jūs varētu veltīt visu uzmanību tikai viņiem. Ar prieku #VIEDIpasākumi komanda nepieciešamības gadījumā jums palīdzēs, lai varat savu laiku veltīt viesiem, neuztraucoties par niansēm.


4. Ieplānojiet aktivitātes. Aktivitātes vienmēr atraisa samulsušus viesus – tās var būt gan fiziskas, gan radošas, gan intelektuālas – viss atkarīgs no Jūsu izdomas, ballītes tēmas un no Jūsu viesu pašsajūtas. Iespējams, ka sagatavotās aktivitātes nemaz nenoorganizēsiet – nevajag par to satraukties – galvenais, lai viesi jūtas labi. Ja dzirkstošas sarunas viesu starpā notiek tāpat, viesi jūtas ērti un komfortabli, nav nepieciešams šo idilli jaukt ārā ar kādām ieplānotām aktivitātēm. Taču, ja jūtat, ka viesi sāk garlaikoties – šādas iepriekš ieplānotas aktivitātes atgriezīs atkal dzīvību pasākumā.


5. Ēdiens. Garšīgs ēdiens ir jebkura pasākuma pamats un būtisks izdošanās priekšnosacījums. Ja ēdienu gatavojat mājās, nepieciešams aprēķināt daudzumu - lai tas pietiktu, bet nevajag ieslīgt arī otrā galējībā, lai pēc ballītes ēdiens nav jāizmet, ja tas sagatavots par daudz. Ja šaubieties par ēdiena pagatavošanu mājās, labāk to uzticēt profesionāļiem. #VIEDIcatering komanda piedāvā grila piedāvājumu šim pavasarim un vasarai. Piedāvājam noorganizēt aktivitāti Ēdiena pagatavošana kopā ar šefpavāru ballītes laikā – tā ir lieliska nodarbe un aktivitāte viesiem, tā ir iespēja iemācīties ko jaunu un nobaudīt kaut ko patiesi svaigu un satriecošu. Protams vienmēr pastāv iespēja pasūtīt uzkodas, bufeti vai cita formāta ēdienkarti no profesionāļiem, kas atvieglos Jums visu sagatavošanās procesu ballītei, atbrīvos no satraukumiem par to, vai ēdiens garšos, vai pietiks, kā arī atbrīvos no nemazgātu trauku kalniem ballītes noslēgumā – savus netīros traukus ēdinātāji paņems līdz :) Ar prieku būsim daļa no jūsu fantastiskā pasākuma!


bottom of page